Przerażające.

By   4 października 2017

Z braku czasu, piszę dopiero teraz. Przed wczoraj (02-10-2017 r.) jechaliśmy do Wałcza. Czas gonił więc nie mogliśmy się zatrzymywać aby wykonać dobre zdjęcia. Te które są poniżej, są wykonane telefonem komórkowym przez szybę samochodu w czasie jazdy, stąd niefajna jakość.

Trasa wiodła przez rejon nawiedzony ty straszliwym huraganem, który niedawno narobił okropnych szkód.

Wszyscy oglądaliśmy w telewizji zniszczenia jakie wyrządził. Ja także, oglądając relacje telewizyjne byłem głęboko poruszony tym co się stało i nie wiedziałem wtedy, że będę miał sposobność zobaczyć na własne oczy skutki tego nieszczęścia.

Należę do tych ludzi, którzy mają zdolność wyobraźni więcej niż przeciętną. Oglądając relacje telewizyjne, myślałem, że moje wyobrażenie tej tragedii jest pełne i mocno przytłaczające. Niestety, teraz okazało się, że żadna wyobraźnia nie jest w stanie oddać tego, co zobaczyłem na własne oczy. To co widziałem, to naprawdę armagedon w pełnym tego słowa znaczeniu. Do teraz nie mogę ochłonąć. Przeraził mnie ten widok. Trochę lat już na świecie żyję i trochę połamanych drzew przez silne wiatry też widziałem. Nabrałem wtedy  szacunku dla tego żywiołu. Teraz jednak, okazało się, że nie da się ogarnąć wyobraźnią tego co może zrobić natura.

Zdjęcia zrobiłem w okolicy miejscowości Rytel w powiecie chojnickim.

Taki obraz oglądaliśmy przy drodze przez bardzo wiele kilometrów, a to tylko drobinka tego co zostało zmiecione jak zapałki. Popatrzcie na te obrazy, na których widać drzewa jak by były ścięte przez jakąś ogromną kosę. Bardzo często odłamane pnie zostały oderwane i przeniesione gdzieś znacznie dalej. Inne przygniecione do ziemi w całości, tak jakby przejechał po nich ogromny walec. Ludzie, którzy w tym rejonie mieszkają, prawdopodobnie już nigdy nie wyzbędą się strachu. Bardzo im wszystkim współczuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.