Apel

By   16 lipca 2017

 

Ja, właściciel tego bloga, obserwując draństwo godne najwyższego potępienia jakie dzieje się w Polsce, podziwiam i gorąco popieram wszystkich, którzy podjęli i podejmują walkę o demokratyczne państwo. Popieram wszystkich, którzy walczą i będą walczyć z – już obecną niestety – dyktaturą jednego chorego z nienawiści człowieczka. Ja także na swój sposób będę piętnował to, do czego prowadzi PIS pod wodzą Kaczyńskiego.

W odpowiedzi na apel pani Lubnauer zamieszczony 15 lipca 2017 na facebooku, zamieszczam Jej tekst na swoim blogu, aby także tym kanałem dotarł do większej liczby ludzi.

Oto ten apel:

Katarzyna Lubnauer:

Drodzy Sąsiedzi, Przyjaciele, Obywatele… Podajcie dalej ten tekst, by dotarł do jak największej liczby osób

Niektórzy z Was lub Waszych bliskich nie interesują się na co dzień polityką. Być może uważają, że obrona Trybunału, praworządności, czy zrównoważonego budżetu to temat polityków, oderwany od codziennych, ludzkich spraw.

Przyszedł czas, gdy zaangażowanie każdego z Was (lub jego brak) może zdecydować o losach naszego kraju.

Zamach na Sąd Najwyższy, którego dokonuje Zbigniew Ziobro, dotknie każdego Polaka.

Po pierwsze, Sąd Najwyższy stwierdza ważność wyborów parlamentarnych i referendum. Podporządkowani Zbigniewowi Ziobrze sędziowie mogą zapewnić PiS-owi władzę na wiele lat, niezależnie od głosów wrzuconych przez Was do urn wyborczych.

Po drugie: jakie bezpieczeństwo prawne będzie miał obywatel stający przed dowolnym sądem, jeśli zarówno sędzia, prokurator jak i radca prawny będą całkowicie uzależnieni od humoru Zbigniewa Ziobry?

Za chwilę możemy żyć w kraju, w którym przed sądem wygrywa nie strona, która ma rację, lecz ta, która ma lepsze poglądy polityczne.

❌ Czy zasądzenie alimentów dla samotnej matki ma zależeć od poglądów politycznych sędziego, adwokata lub pozwanego?

❌ Jaką sprawiedliwość znajdzie molestowane dziecko, jeśli oprawcą będzie bliski aktywnego zwolennika „dobrej zmiany”?

❌ Gdzie będzie szukać ochrony żona bita przez radnego z PiS?

❌ Czy dochodząc odszkodowania za bezpodstawne zwolnienie z pracy lub wypadek komunikacyjny chcecie, by zastraszony lub lojalny wobec PiS sędzia wydawał wyrok na podstawie Waszych preferencji politycznych?

❌ Jak skutecznie wyegzekwujecie dług od dłużnika, który będzie znajomym polityka PiS?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.